رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
 • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

مدیر انجمن گل من و تو

مدیر سایت
 • تعداد ارسال ها

  117
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  76

آخرین بار برد مدیر انجمن گل من و تو در 3 دی

مدیر انجمن گل من و تو یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

اعتبار در سایت

26 عالی هست و پرتلاش

درباره مدیر انجمن گل من و تو

 • درجه
  مدیرانجمن گل من و تو
 • تاریخ تولد تعیین نشده

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمی شود.

 1. مدیر انجمن گل من و تو

  كروتون

  کاملا به شرایط نگهداری شما بستگی داره اگر محل نگهداری گرم و خشک هست هر دو روز یکبار این کار رو انجام بدید ولی اگر زیاد گرم نیست هفته ای یکبار یا نهایتا دو بار خوبه براش ولی در تابستان حتما علاوه بر غبارپاشی از حالت جزیره ای هم استفاده کنید.
 2. سلام زرد شدن برگ کالانکوا شما از آبیاری زیاد هست حتما بین دو آبیاری اجازه بدین که خاک گلدان خشک بشه سپس اقدام به آبیاری کنید، این گیاه آب رو کمی در برگها خود ذخیره میکنه توجه داشته باشید که میزان آبیاری در تابستان و بهار با زمستان متفاوت می باشد. کوددهی هم هر دو هفته یکبار و در فصل رشد گیاه باید انجام بشه (یعنی یکبار آب معمولی و یکبار با کود)
 3. مدیر انجمن گل من و تو

  روش قلمه زدن گل رز

  سلام وقت بخیر حتما لین مطلبی که در زیر قرار میدم رو مطالع کنید تکثیر گل رز
 4. لطفا نوع مشکل و عکس گیاه رو ارسال کنید تا راهنمایی انجام بشه
 5. مدیر انجمن گل من و تو

  كروتون

  سلام کاش عکس گیاه رو هم ارسال میکردید ولی مهمترین عامل ریزش برگ کروتون کمبود رطوبت و هوای گرم و خشک است سعی کنید هر چند وقت یکبار با غبارپاشی رطوبت گیاه رو تامین کنید و یا ار حالت جزیره ای برای گیاه استفاده کنید.
 6. سلام حتما این مطلب رو مطالعه کنید https://golemanoto.ir/گل-های-آپارتمانی-سایه-دوست-زیبا-و-دوست/
 7. مدیر انجمن گل من و تو

  گل بنجامين

  سلام وقت بخیر دلایل اصلی زرد شدن و ریزش برگ بنجامین : چون بنجامین به تغییرات عوامل محیطی خیلی حساس هست و با کمترین تغییر این شرایط برگهای این گیاه شروع به ریزش میکند. پس از جابجا کردن و حتی چرخاندن گلدان این گیاه به شدت خودداری کنید.اولی اگر برگ‌های گیاه شما سالم و سبز هستند اما برگها میریزه احتمالا نور کم است، پس گلدان خودتون رو به جایی با نور زیاد ببرید. کم‌آبی هم موجب این عارضه می‌شود، پس آبیاری را منظم کنید. بعضی مواقع سردشدن ناگهانی اتاق و آبیاری با آب سرد علت ریزش برگ سبز است. اگر برگ‌ها خشک و شکننده هستند، هوای محیط گرم و خشک است آبیاری را بیشتر کرده و غبارپاشی روزانه را فراموش نکنید.گیاه را زمانی آبیاری کنید که کاملا سطح خاک خشک شده‌باشد در واقع باید به اندازه یک انگشت زیر خاک را بازدید کنید، اگر خشک بود گیاه را آب دهید. باید بدانید در بسیاری خانه‌ها به‌دلیل ‌رعایت نکردن این مسئله و آبیاری بیش‌ازاندازه گیاه از بین می‌رود.
 8. سلام، احتمال بیماری قارچی در گیاه است ،در هنگام آبیاری سعی کنید برگ ها خیس نشوند، یک قاشق چای خوری قارچ کش مانکوزب را در یک لیتر آب حل کنید، به زیر و روی برگ ها اسپری کنید، مقداری را نیز به صورت آبیاری به خاک دهید 14 روز بعد مجددا سم پاشی را تکرار کنید. پس از روند درمان هر یک ماه یکبار با کود کامل مخصوص گیاهان آپارتمانی گیاه را تقویت کنید .
 9. احتمالا بخاطر آبیاری زیاد و نداشتن زهکشی خوب گیاه شما دچار پوسیدگی داره میشه (البته بیماری های قارچی هم چنین مشکلی ایجاد میکنن) اگر از آبیاری هست میزان آبیاری رو کم کنید و تا حد ممکن گیاه رو قلمه بزنید و نجات بدید و اگر آبیاری و زهشکی مناسب هست از قارچ کش استفاده کنید.
 10. سلام لطفا عکس ارسال کنید و شرایط نگهداری
 11. مدیر انجمن گل من و تو

  ساکولنت

  ما در اینجا محلی فراهم کردیم که شما به راحتی بتونید عکس گیاه یا ویدیو برامون ارسال کنید کاش به همراه سوال عکس هم ارسال میکردید ولی علت چروک شدن آبیاری کم، دمای زیاد ، خواب زمستانی و آفت می باشد که در لینک زیر تمامی موارد توضیح داده شده https://golemanoto.ir/علت-چروک-شدن-کاکتوس-و-ساکولنت/
 12. سلام وقت بخیر کاش عکس بونسای رو اراسل میکردید ولی به احتمال خیلی زیاد آبیاری زیاده بوده
 13. سلام وقت بخیر لوبه شدن برگها دلایل زیادی داره مثل 1- آبیاری خیلی کم هست 2- یا آبیاری زیاده بوده و موجب پوسیدگی ریشه شده 3- دمای محل نگهداری خیلی پایین است. پس شرایط را بررسی کنید و بنابه مورد به حل آن اقدام کنید.
 14. مدیر انجمن گل من و تو

  پیله آ

  سلام این گل عاشق هوای خنک هستش و گرمی هوا موجب سوختگی نوک برگها میشه. که همه با این قضیه داستان دارند.حداکثر درجه حرارت در تابستان ۲۱ درجه و حداقل در زمستان ۱۵ درجه سانتی گراد است،درکل به هوای خنک احتیاج دارد در صورت گرم بودن دائم نوک برگها خشک میشود. نور پنجره افتاب گیر که از افتاب ظهر در امان است،بهترین نور برای این گیاه است.
 15. مدیر انجمن گل من و تو

  گیاه پتوس

  سلام لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید تا پاسخ درستی داده بشه ولی به هیچ وجه گیاه رو با زمان آبیاری نکنید اجازهب دید خاک گلدان تا عمق 3 الی 4 سانتی متری خشک بشه بعد آبیاری کنید احتمال خیلی زیاد آبیاری میتونه عامل مشکل یا دمای بالا باشه ولی حتما عکس ارسال کنید
×
×
 • اضافه کردن...