رفتن به مطلب
پرسش و پاسخ گل من و تو
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

ریزش برگ نخل ماداگاسکار

ارسال های توصیه شده

سلام لطفا راهنمایی بفرمائید ، نخلی که من کاشتم الان حدود هفت ماهشه مدتیه که تمام برگاها شروع به ریختن کرده و الان عملا برگی باقی نمونده متسفانه ساقه و تنه گیاه حالت جمع شده و چروکیده داره می گیره تیغ های سرش سالم و قوی به نظر میرسن اما کلا معلومه که سرحال نیست با راهنمایی خودتون حدود هفته قبل از قارچ کش استفاده کردم فردا ۵شنبه هم بعد دو هفته به گفته خودتون باز هم از کاربندازیم استفاده می کنم ، گیاه پشت شیشه پنجره جنوبی هستش و همیشه بین ۳ تا شش ساعت در معرض نور افتاب فیلتر شده قرار می گیره ، دمای اتاق هم همیشه بین ۱۸ تا ۲۵ هستش نه بالاتر نه پایین تر لطفا راهنمایی کنید.
ضمنا طول این هفت ماه کلا دو بار از کود استفاده کردم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • مدیر سایت

سلام.نخل در پاییز خزان میکنه ولی فقط یه تعداد از برگهاش میریزه همش نه.تغییرات دمایی باعث ریزش همه ی برگهای نخل ماداگاسکار میشه.وچروک شدنش بدلیل ابیاری کم هست.ریشه ها رو چک کردید سالم هستند؟اگه ریشه ها سالم باشن مشکلی نیست بهار دوباره برگهای جدید رو در میاره.دیگه نیازی به استفاده از محلول قارچ کش نیست.چند روزی تحت نظر بگیرید اگه رشد داشت ابیاری وکود دهی رو ادامه بدید.فعلا چون کوچیک هست ودوسالش تموم نشده نباید به استراحت زمستانی بره.سعی کنید دما کمتر از ۱۸درجه نباشه.

• لایک 1
لینک ارسال
  • 2 سال بعد...
  • مدیر سایت
در در 23 اسفند 1398 در 12:58، منصوری مهمان گفته است :

چیکار باید کرد که دوباره برگ های گل در بیاد

باید شرایط نگهداری که متناسب با گیاه هست رو فراهم کنید تا گیاه شما آرا آرام به حالت عادی خودش برگرده

لینک ارسال
  • مدیر سایت

سلام. کمبود نور و زیاده روی در آبیاری نخل ماداگاسکار دلیل اصلی ریزش برگ هست. اما اگر این اتفاق در زمستان رخ داده است جای نگرانی ندارد گیاه در زمان استراحت می باشد و با گرم شدن هوا نخل ماداگاسکار برگ های جدید در می آورد.

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• اضافه کردن...