رفتن به مطلب
پرسش و پاسخ گل من و تو
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

ریزش برگ بنت قنسول

ارسال های توصیه شده

سلام وقت بخیر
تقریبا یه هفته اس که من گل بنت القنسول رو خریداری کردم ولی بعد از یکی دو روز برگ هاش از پایین شروع به ریزش کرد، به این صورت که اول بیحالو پژمرده میشه روبه پایین و بعد یه دانه های سیاه رنگی روش پیدا میشه و شروع به زرد شدن میکنه و بعد مچاله میشه و در آخر هم میریزه.
خواستم بدونم که دلیل پدیدار شدن این دانه های سیاه چیه و چرا داره از پایین شروع میکنه به ریزش؟ چون الان همه ی برگاش دارن پژمرده میشن،بعضیاشونم که به مرحله پدیدار شدن لکه های سیاه رسیدن.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • مدیر سایت

سلام دوست عزیز
ریزش برگ در اولین روزهای خریداری گیاه طبیعی هست ولی وقتی این مسئله ادامه دار باشد باید حتما بررسی بشه طبق اطلاعاتی که دادید آبیاری زیاد و مرطوب بودن بیش از اندازه بستر خاک و آفات در گیاه مسئله ساز میشه آبياري بايد در حدي باشد که حتما از منافذ زيرين گلدان آب اضافي بيرون بیاد. اما از طرفي زهکش گلدان و نوع خاک بايد به صورتي باشد که بعد از آبياري گل آلود و غرقاب نماند و به خوبي آب اضافي را از خود عبور دهد.آبياري بيش از اندازه مي تواند منجر به کم رنگ شدن رنگ سبز برگها و يا زرد شدن برگهاي گياه و ريزش برگهاي جوان مي شود . بنابراين زماني که گياه را مي خواهيد آب دهيد سطح خاک را به اندازه ۲ سانت کنار بزنید و اگر سطح خاک نيمه خشک- نيمه مرطوب بود آبياري را انجام دهيد.اگر بر روی گیاه آفاتی مشاهده کردید برای مبارزه با آفات می توانید از سم دیازینون استفاده کنید .(۲ سی سی سم در یک لیتر آب حل شود به صورت آبیاری به خاک داده بشه)

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• اضافه کردن...