رفتن به مطلب
پرسش و پاسخ گل من و تو
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

نحوه تکثیر شفلرا

ارسال های توصیه شده

سلام به مدیر انجمن گل من و تو و همچنین دوستان عزیز لطفا اگر کسی در خصوص تکثیر  شفلرا اطلاعاتی داره اشتراک بذاره خیلی ممنون

• لایک 2
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیر سایت

سلام به شما دوست خوبم

نحوه تکثیر شفلرا توضیح میدم : شما میتونید از اواسط تا اواخر بهار، با استفاده از قیچی باغبانی از شفلرا قلمه بگیرید البته توجه داشته باشید که حداقل باید قلمه ها به اندازه قطر یک مداد باشه ، برگ های اضافی و زائد قسمت پائین قلمه ها را که ممکن است در زیر فرو روند و انرژی گیاه رو بگیره جداکرده و انتهای قلمه ها را در پودر هورمون ریشه زایی فرو ببرید(البته فرو کردن در هورمون اگر ندارید در منزل واجب نیست ولی اگر باشه بهتره :) ). بعد قلمه ها رو در گلدونی که خاک مناسب قلمه توش هست قرار بدین . قلمه ها را با کیسه پلاستیکی شفاف پوشش بدین و در دمای ۲۱درجه، درو از تابش مستقیم آفتاب قرار بدین ، تا زمانیکه در بالای قلمه انتهایی ساقه یا زاویه بین برگ و ساقه در قلمه ساقه ای رویش جدید ظاهر شود. پس از ریشه دهی کیسه پلاستیکی را بردارید و گیاه را با کود مایع تغذیه کنید. زمانیکه شکل گیاه خوب و کامل شد آن را به آرامی از گلدان درآورده و در گلدانی بزرگتر حاوی کمپوست گلدانی بکارید.

شما میتونید آموزش کامل نگهداری و روش های دیگه تکثیر شفلرا رو در لینک زیر مشاهده کنید

آموزش نگهداری و تکثیر شفلرا

• لایک 1
لینک ارسال

در 11 دقیقه قبل، bahar گفته است :

سلام به مدیر انجمن گل من و تو و همچنین دوستان عزیز لطفا اگر کسی در خصوص تکثیر  شفلرا اطلاعاتی داره اشتراک بذاره خیلی ممنون

اینو از سایت گل من و تو کپی کردم

تکثیر شفلرا:

شفلرا را می‌توان از اواسط تا اواخر بهار به دو روش های:

۱- کشت بذر

۲- قلمه های انتهایی ساقه

۳- قلمه های ساقه ای تکثیر کرد.

تکثیر گل شفلرا با بذر :

بذرها را در سینی بذر حاوی کمپوست بذر و قلمه به صورت پراکنده، بکارید و در دمای ۲۰ درجه نگاه دارید وقتی که نهال های بذری به طول ۲٫۵-۴ سانتیمتر رسیدند، آنها را بیرون آورده و هر یک را در گلدانی با قطر دهانه ۶ سانتیمتر و حاوی کمپوست گلدانی بکارید و در نور مناسب و کافی قرار دهید.

تکثیر گل شفلرا با قلمه زدن :

در روش قلمه، قلمه هایی به طول ۸-۱۰ سانتیمتر، با قیچی باغبانی جدا و انتهای آن ها را در پودر هورمون ریشه زایی فرو برده و هر کدام را در گلدانی با قطر دهانه ۶-۹ سانتیمتر، حاوی کمپوست بذر و قلمه بکارید و آنها را با کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید. دما را روی ۲۱ تا ۲۴ درجه سانتیگراد تنظیم کرده و قلمه ها را دور از تابش مستقیم خورشید بگذارید. خاک باید مرطوب باشد اما خیس بودن زیاد از حد خاک هم باعث فساد ریشه می شود. پس از یک ماه که ریشه دهی انجام شد، کیسه پلاستیکی را از روی قلمه بردارید. سپس گیاه را به گلدانی با قطر دهانه ۱۳ سانتیمتر حاوی کمپوست گلدانی منتقل کنید.

• لایک 1
لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• اضافه کردن...