رفتن به مطلب
پرسش و پاسخ گل من و تو
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

علت ریزش برگ گل محبوبه شب

ارسال های توصیه شده

سلام اول کاری خیلی تشکر میکنم بابت پاسخ هایی که به سوالات ما میدین

من یک گل محبوبه شب دارم که چند ماهی میشه خریداری کردم ولی بعد از گذشت مدتی برگهاش داره میریزه و گل هم نمیده چرا اینجوری شده؟من امیدوار باشم واسه گلدهی مجدد؟ راسی نحوه نگهداری این گل هم بگین که ممنون میشم

• لایک 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیر سایت

سلام روزتون بخیر ، خواهش میکنم وظیفه ما پاسخ گویی هستش.

توجه داشته باشید زمانی که شما گیاه رو جابجا میکنید و یا گیاهی که خریداری کرده اید رو به خونه میارید و حتی گلدون و خاکش تعویض میکنید با توجه به تغیرات شرایط محیطی گیاه دچار شک میشه و مشکلاتی(مانند ریزش برگ وگل،توقف رشدوگلدهی،زردی برگها و...) براش بوجود میاد(که در خصوص شک گیاهان در سایت گل من و تو صحبت کردیم) شما با فراهم کردن شرایط مناسب رشد گیاه این عوارض و شک کمتر خواهد شد.

در خصوص گیاه محبوبه شب باید بگم که به آب کافی نیاز داره سعی کنید که گیاه به هیچ وجه خشکی نکشه یعنی بین دو آبیاری فاصله زیاد نباشه و توجه کنید که خاک گلدان هم زیاد باتلاقی نشه که باعث زرد شدن و ریزش برگهای گیاهتون میشه.

اگر فاصله بین دو آبیاری شما زیاد باشه و گیاه خشکی بکشه بخصوص در روزهای گرم باعث پژ مردن و ریزش گلها و برگهای جوان گیاه می شود.

شما میتونید مطالب تکمیلی در خصوص نگهداری و نیاز های این گیاه زیبارو در لینک زیر مطالعه کنید.

http://golemanoto.ir/معرفی-و-آموزش-گل-محبوبه-شب/

ولی به طور مختصر میتونیم شرایط مناسب زیر رو برای محبوبه شب فراهم کنیم.

نور مورد نیاز محبوبه شب  : در مکانهایی با نور آفتاب با 8-6 ساعت نور آفتاب و مکانهای نیمه آفتاب رشد می‌کند. مکانهای کم نور موجب کاهش گلدهی و یا ریزش غنچه های گل می‌شوند. در صورت افزایش دما و تابش شدید اشعه آفتاب بخصوص در بعد از ظهر نیز غنچه های گل و یا نوک و حاشیه برگها خواهند سوخت و برگها حالتی لوله و چروکیده می‌یابند. در ماه‌های کم نور پرورش دهندگان استفاده از لامپ 40 وات را برای تامین نور مورد نیاز این گیاه توصیه می‌ممکنند.

دما: در دمای 27-24 درجه به خوبی رشد می‌کند. سرمای -9 درجه سانتیگراد آنرا از بین خواهد برد اما قبل از رسیدن به این مرحله و با کاهش دما از دمای مطلوب و وجود سردی سیاه شدن و پژمردگی برگهای گیاه رخ خواهد داد. اگر آسیب جزئی است نواحی اسیب دیده را تا قسمت سالم قطع کنید اگر آسیب شدید است می‌توان ساقه را از نزدیکی سطح خاک قطع کرد

خاک: خاکی سبک و با زهکش مناسب نیاز دارد بنابراین خاکهای شنی و به بیان دیگر ترکیب خاکهایی که درآنها شن بکار رفته باشد بار این گیاه مناسب است. به عنوان مثال می‌توان از حجم مساوی از شن+پرلایت+خاک معمول+ خاک برگ استفاده کرد. کاهش رشد گیاه، رنگ پریدگی برگسار، کوچک ماندن برگهای جدید، کاهش گلدهی و یا ریزش غنچه های گل از اثرات کمبود مواد غذایی در خاک است

• لایک 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• اضافه کردن...