رفتن به مطلب
پرسش و پاسخ گل من و تو
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شل شدن برگ های گل قاشقی

ارسال های توصیه شده

سلام و وقت به خیر. من این گل قاشقی رو تابستون قلمه زدم و رشد خوبی داشت تا اینکه یک قلمه برگ و یک قلمه ساقه به  اضافه کردم که هر دو خشک شدن و گیاه این  ظاهر رو پیدا کرد و رشدش متوقف شد و برگ ها هم به شدت نازک گلدونش. نور فیلتر شده ی زیادی دریافت میکنه و وقتی سطح خاک خشک میشه بهش آب میدم چکار کنم دوباره به حالت قبل برگرده؟ ممنون

IMG_۲۰۲۲۰۲۰۹_۱۰۰۳۴۲.jpg

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 3 هفته بعد...
  • مدیر سایت

سلام آیا ساقه این گیاهی که در عصک هست هم شل شده؟ اگر این اتفاق افتاده باشه گیاه آبیاری زیادی داشته و یا زهکشی گلدان خوب نبوده، اگر اینطوری نیست اولین قدم این هست که شما گیاه رو یکبار قارچ کشی کنید.

اون قلمه هایی که فرمودید باید به مدت 24 ساعت در محلی نگهداری میشد تا محل برش پینه ببنیده و بعد در خاک خیلی سبک ریشه دار میشدند، بهتر بود در آب ریشه دار  کنید و بعد به خاک منتقل کنید، برای بهتر شدن رشد قاشقی که الان در عکس هست، از فصل بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار تغذیه انجام بدید، تغذیه به این ترتیب باشه :

اواخر اسفند ماه گیاه رو با هیومیک اسید تغذیه کنید و بعد از کودهای فسفر و پتاس بالا برای تغذیه یک در میان استفاده کنیدو بعد از سه ماه از اولین هیومیک اسید مجدد گیاه رو با هیومیک اسید تغذیه کنید و نور خوب و فیلتر شده براش فراهم کنید تا رشد اون عالی بشه

آبیاری رو زمانی انجام بدید که آب اضافی از زیر گلدان خارج بشه و اینکه خاک تا عمق 2 الی 3 سانتی متری خشک بشه،

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• اضافه کردن...