رفتن به مطلب
پرسش و پاسخ گل من و تو
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

کمک در مورد افت

ارسال های توصیه شده

با سلام و تبریک عید فطر 
3تا سوال داشتم
1-چندماه قبل یدونه افت گیاهای من زد (بیشتر حسنی یوسف) که فکر کنم بهش میگن شپشک مثه تار عنکبوت کوچیک هست که خود حشره زیر تاره هست و ثابت هم هست اصلا تکون نمیخوره اول با جوش شیرین و مایع ظرفشویی و.. به صورت اسپری زدم رو گیاهها بهتر شدن و خیلی هاشون از بین رفتن ولی دوباره یدفعه برگشتن دیگه رفتم سم مخصوص خریدم و زدم و از بین رفتن ولی گیاهها هم خیلی اسیب دیدن و خیلی هاشون توی این مدت کامل از بین رفتن مثه ارغوان ویا ابریشم مصری بعد الان دوباره بعد از 5 ماه دوباره چندتا ازشون دیروز دیدم روی یکی حسنی یوسفها هست واقعا خسته شدم نمیدونم چیکار کنم تازه دوباره گیاهام یکم جون گرفتن و یه تعدادی هم بذر جدید کاشتم که 2،3 ماهشونه
سوال دوم هم اینه که جدیدن نمیدونم چرا توی خاک چندتا از گلدون هام به صورت خیلی زیاد و وحشتناک کرم خاکی بوده فکر کنم ماله کود کمپوستی هست که خریدم فکر کنید توی یدونه گلدون سایز 14 یدفعه 2000تا کرم خاکی باشه حتی بیشتر گلدون رو توی اب گذاشتم چند ساعت کمتر شدن ولی باز هم خیلی هاشون زنده بودن اخر یکی از گلدونها که واقعا انقدر زیاد بودن که خاک رو عوض کردم اون یکی ک کمتر بودن در حد 10تا مثلا رو حرارت دادم چند ساعت روی گاز و درست شد. خواستم بدونم کرمها چجوری تولید مثل میکنن  اخه چون از طریق پوست نفس میکشن پوستشون هم باید همیشه مرطوب باشه و خشک که بشه تنفسشون به مشکل میخوره اگه گلدون رو اب ندم تا کامل خشک بشه از بین میرن؟! و با اب دادن مجدد بچه هاشون پیدا نمیشن یدفعه؟!
سوال بعد هم دوتا از گلدونام جدیدن یه حشره هایی سبز یا سفید رنگ ریز ک پرواز هم میکنن به تعداد خیلی زیاد روی گیاهاشون هست فکر کنم شته باشن اگه اشتباه نکنم لطفا در این مورد هم راهنمایی کنید ممنون میشم
مکان گلدون ها هم توی یدونه گلخونه ی حدود 10 متری هست که با پلی کربنات ساخته شده رطوبت هم حدود 70 تا 75 هست دما هم حدود 20تا 22درجه هست  و شبها هم گلها نور مصنوعی میگیرن 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• اضافه کردن...