رفتن به مطلب
پرسش و پاسخ گل من و تو
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

گندیدگی سانسوریا

سحر مهمان

ارسال های توصیه شده

سلام وقتتون بخیر 

من سانسوریام ریشه اش گندیده و جدا شده الان نمی دونم چیکارشون کنم هونجوری گذاشتم تو آب آیا ریشه می زنه یا باید بزارم تو خاک لطفا راهنمایی کنید حداقلم بتونم پاجوش و ریشه ازش بزنه از بین نرن 

با تشکر 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود بر شما

اگه کل ریشه از بین رفته باید سریع ازش قلمه بگیرید ولی اگه تا حدودی ریشه سالمه تو محلول اب و قارچ کش ۲۴ ساعت قرار بدید بعدش هم در آب قرارش بدید و وقتی تو اب ریشه اش قوی شد به خاک انتقال بدید پاجوش هاشم همینطور🙏

• لایک 1
لینک ارسال

• 2 ماه بعد...

سلام. من یک سانسوریا داشتم . تقریبا دو سال داشتمش . تا اینکه دو هفته پیش بر اثر آبیاری زیاد برگهاش پوسیده شدو تنها یک برگ رو گفتن چون هنوز سبزه ممکنه بتونم قلمه بزنم . ولی بهم گفتن توی آب بذارم تا ریشه بزنه . گذاشتم و هر روز هم آبش رو عوض کردم ولی از قسمت پایین انگار داره زرد میشه . حالا باید چیکارش کنم😥

لینک ارسال

• مدیر سایت
در 13 ساعت قبل، رمضانی مهمان گفته است :

ما طبقه همکف هستیم و نور خونه کلا کم هست ولی مدام چراغا رو روشن گذاشتم .

سلام وقت بخیر دوست عزیز بهتره برای تکثیر ساسنوریه قرار دادن در خاک رو انتخاب میکردیدولی هنوز هم دیر نشده گیاه رو از آب خارج کنید و قسمت پایینی رو برش بزیند و در خاک سبک با زهکشی بالا بکارید و هر زمان خاک کمی خشک شد گیاه رو آبیاری کنید.
در پیج و سایت گل من و تو نحوه تمثیر و ریشه دار کردن رو قرار دادم.

رساتی سانسوریا در آب هم ریشه دار میشه ولی باید یک سری نکات ریز رو رعایت کنید.

لینک ارسال

بسیار ممنونم از راهنماییتون . بهم دو بسته خاک بهم دادن یکیش روش نوشته خاک کاکتوس و یکیشم خاک برگ که انگار خیلی چیزای دیگه ای هم قاطیشه. به نسبت یک قسمت کاکتوس و یک قسمت برگ قاطی کردم و برگ رو هم از پایینش برش زدم هشتی و تا تقریبا سه یا چهارسانت بالاتر از قسمت پایینی گذاشتم توی گلدون. و در دمای ۲۵ درجه گذاشتم. تا اینجا درسته؟

حالا گلدون رو توی پلاستیک بذارم؟

کاش میشد از خاکهایی که خریدم براتون عکس بذارم تا ببینیدخاکش رو درست خرید کردم ؟

لینک ارسال

خاک برگ ، ورمی کمپوست،خاک چای،پرلیت، سبوس،عناصر ماکرو و میکرو

اینا رو روی خاک برگه نوشته. عکس هم تونستم بگیرم براتون ارسال کردم. 

اونی که قلمه زدم انگار یه راه سمت راست از پایین داره زرد میشه دوباره. این طبیعیه؟

لطفا اگه جایی از کارم درست نیست رو بهم بگید

15838852566821077724822.jpg

لینک ارسال

• 4 هفته بعد...
  • مدیر سایت

عزیزم بهتره شما قلمه رو در آب اول ریشه دار کنید بعد انتقال بدین به خاک برای این کار هم داخل لیوان یا بطری سنگ ریزه بریزد و آب پر کنید و قلمه هارو داخلش قرار بدین تا وقتی که حدود نیم الی یک سانت ریشه دار بشن سپس به خاک انتقال بدین

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• اضافه کردن...